Takipçilerin
Arkadaş Listenizde Kayıtlı Arkadaş Bulunmamaktadır
Arkadaş Listenize birini eklemek için, kişinin profilinde ARKADAŞ EKLE kısmına tıklayınız

Sohbet
Kampüsgenci
 
E-Dış Ticaret Seminerleri
Üniversite: Doğuş Üniversitesi
Yer: H Blok 303
Zaman: Başlangıç: 03.04.2012 13:00 Bitiş: 03.04.2012 14:30

 “E-Dış Ticaret” Seminerleri Günümüzün ve geleceğin en gözde iş alanlarından biri olan “E-Dış Ticaret” şimdi üniversitelerde!

Coproline ve üniversite kulüpleri işbirliği ile düzenlenecek “E-Dış Ticaret” seminerleri başlıyor!

Üniversite öğrencilerini günümüzün ve geleceğin en gözde iş alanlarından biri olan elektronik dış ticaret konusunda bilgilendirmek ve bu alandaki eğitim programları ile tanıştırmak amacıyla üniversite kulüplerinin desteği ile "E-Dış Ticaret" Seminerleri gerçekleştirilecektir.

Seminer İçeriğinde Ne Olacak?

• Yurt dışı şirketlere nasıl ulaşılır?
• İnternet üzerinden alıcı satıcı şirketler nasıl buluşturulur?
• Yurtdışından temsilcilik ve distribütörlükler Türkiye’ye nasıl getirtilir?
• Farklı ürünlerin ticareti internetten nasıl yapılır?
• E-kariyer ile şirketlerin aradığı kişi nasıl olursunuz?

Coproline kurucusu ve eğitimcisi Berke Sarpaş hakkında

Bilkent Üniversitesi’nden mezun olduktan hemen sonra Avustralya’ya giderek Melbourne Kraliyet Üniversitesi’ni bitirdi. Askerlik görevi dolayısı ile Nato Barış Gücü’ne katılmak üzere Bosna-Hersek’e gönderildi ve Nato hizmet madalyası ile ödüllendirildi. Türkiye’ye dönüşünün ardından Arkas Holding bünyesinde göreve başladı. Yurtdışında aldığı E-Commerce (E-Ticaret) eğitimine paralel olarak kısa süre içerisinde kendi ticari faaliyetlerine yöneldi. Mobilya ve elektronik sektörlerinde e-ticaret kanallarını kullanarak çeşitli elektronik dış ticaret işlemleri gerçekleştirdi.

2003 yılında organik tarım sektörüne giriş yapan Sarpaş, 280 üretici kuruluş ile temaslarda bulunarak kendi tedarik zincirini oluşturdu. Kendi adına tescillediği ‘Organic Moods’ markası altında Avrupa komisyonları ve konsolosluk satın almalarına ürün ihracatı gerçekleştirmeye başladı.

Çeşitli kurumlar bünyesinde e-ticaret üzerine yaklaşık 3000 saat eğitim veren ve bu süreçte toplam 600 kişi eğiten Sarpaş, 2005 yılında Expo Channel bünyesinde 7 ay müddetle e-ticaret üzerine canlı programlara katıldı. 2006 yılından itibaren Coproline’da program direktörü olarak çalışmalarına devam eden Sarpaş, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Avrupa Birliği ve Dış Ticaret Bölümünde, E-Ticaret alanında öğretim görevlisidir.

Coproline Hakkında Daha Fazla Bilgi için: http://www.coproline.com/

Etkinliklere  Geri Dön