Takipçilerin
Arkadaş Listenizde Kayıtlı Arkadaş Bulunmamaktadır
Arkadaş Listenize birini eklemek için, kişinin profilinde ARKADAŞ EKLE kısmına tıklayınız

Sohbet
Kampüsgenci
 
Yılın Yeşil Beyinleri
Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Yer: Kuzey Kıbrıs Kampusu
Zaman: Başlangıç: 01.04.2012 00:00 Bitiş: 01.05.2012 00:00

 ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği Uluslararası Proje Yarışmalarıyla “Yılın Yeşil Beyinleri”ni arıyor.

Her iki yarışmaya da katılmak için öğrencilerin iki kişilik takımlar oluşturması gerekiyor. Takımlar yarışmaya yaşamsal üçlü olarak nitelendirilen çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularında geliştirdikleri özgün projeler ile katılabilecekler. Yarışmanın birincisi, Haziran 2012’de finale kalan 3 takımın projelerini ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda sunmasının ardından uluslararası jüri tarafından belirlenecek.

YARIŞMAYA BAŞVURU İNTERNETTEN
Üniversite öğrencilerine yönelik Uluslararası Proje Yarışması’na (IPC) katılmak isteyen takımlar, çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularında özgün projelerini 2 bin kelimeyi aşmayacak ve 3-5 şekil ile destekleyerek İngilizce olarak hazırlayacaklar. Projelerde sürdürülebilirlikle ilişki, özgünlük, yapılabilirlik, etkinlik, fizibilite analizi ve yazım/çizim kalitesi kriterleri aranıyor. http://sees.ncc.metu.edu.tr/ipc/ adresinden başvuru yapılan yarışma sonunda ilk üçe giren takımı oluşturan öğrenciler, bireysel olarak ödüllendirilecek. Birinci olan takımın üyeleri 1.000’er Euro, ikinci takımın üyeleri 750’şer Euro, üçüncü takımın üyeleri ise 500’er Euro ile ödüllendirilecek. Tüm finalistleri bir de KKTC gezisi bekliyor.

Lise öğrencilerine yönelik Uluslararası Kavram Proje Yarışmasının (ICPC) konusu da yine yaşamsal üçlünün sürdürülebilirliği. İki lise öğrencisinden oluşturulan takımlar, 1-3 şekille destekleyeceği 1.000 kelimeden oluşan özgün projelerini Türkçe ya da İngilizce olarak hazırlayabilecekler. http://sees.ncc.metu.edu.tr/icpc/ adresinden başvuru yapılan yarışmanın birincisi, yine finale kalan üç takımın Haziran ayında ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda yapacağı sunumun ardından belirlenecek. Yarışmada birinci olan takım 1.000 Euro, ikinci 750 Euro, üçüncü 500 Euro ve KKTC gezisi ile ödüllendirilecek.

Kaynak: İK Port

Etkinliklere  Geri Dön