Takipçilerin
Arkadaş Listenizde Kayıtlı Arkadaş Bulunmamaktadır
Arkadaş Listenize birini eklemek için, kişinin profilinde ARKADAŞ EKLE kısmına tıklayınız

Sohbet
Kampüsgenci
 
3. Sanal Borsa Yarışması
Üniversite: Özyeğin Üniversitesi
Yer: Altunizade Kampüsü
Zaman: Başlangıç: 26.03.2012 00:00 Bitiş: 20.04.2012 00:00

 Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan yarışmaya başvurular 23 Mart 2012 Cuma günü sona eriyor. Yalnız lise öğrencilerinin katılımına açık ve ücretsiz olan yarışmada öğrenciler, 100.000 TL sanal para ile gerçek İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) verileri üzerinden borsada yatırım yapma ve finans piyasalarını deneyimleme fırsatı elde ediyorlar.

“100.000 TL SANAL, HEYECAN GERÇEK!”

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışma, 26 Mart – 20 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek. Liselerin hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında eğitim gören öğrencilerin katılabildiği ve Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Şnin destek verdiği “3. Sanal Borsa Yarışması”nda öğrencilere 4 hafta boyunca değerlendirmeleri için 100.000 TL tutarında sanal portföy atanacak. Öğrenciler, portföylerini İMKB 100 hisse senetleri, döviz, repo, Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsasında (VOB) değerlendirerek en fazla getiriyi elde edebilmek için yarışacaklar.

Her yıl daha büyük bir katılımcı kitlesine ulaşan Sanal Borsa Yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerin tek yapması gereken www.ozyegin.edu.tr/SanalBorsa adresindeki kayıt formunu doldurmak.

ÖZÜ VE MATRİKS, ÖĞRENCİLERİ YARIŞMAYA HAZIRLAYACAK Özyeğin Üniversitesinin web sitesindeki formları doldurarak yarışmaya başvuran öğrenciler, 23 Mart, Cuma günü 15.30 – 18.30 saatleri arasında, Özyeğin Üniversitesi Altunizade Kampüsünde düzenlenecek bir dizi seminere katılma hakkına da sahip olacaklar.

Özyeğin Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Emrah Şenerin “18 Yaşından Önce 100.000 TL Kazanmak!” başlıklı semineri ile bir ufuk turuna çıkacak olan yarışmacılar, sektör profesyonellerinin ağzından “Finans Piyasalarına Giriş ve Kariyer Olanakları” hakkında bilgi edinecek ve yarışma boyunca kullanacakları uygulama hakkında bir eğitime katılabilecekler.

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.nin üst düzey yöneticilerinin deneyimleri ile zenginleştireceği “Finans Piyasalarına Giriş ve Kariyer Olanakları” semineri ve “Sanal Borsa Uygulaması Kullanımı” eğitiminin ardından öğrenciler hem finans piyasaları hakkında hem de yarışma boyunca kullanacakları uygulamaya dair bilgi sahibi olacaklar.

Yarışma sonunda en yüksek getiriyi elde eden “Liseli Borsacılar” sürpriz ödüller kazanacak.

Etkinliklere  Geri Dön