Takipçilerin
Arkadaş Listenizde Kayıtlı Arkadaş Bulunmamaktadır
Arkadaş Listenize birini eklemek için, kişinin profilinde ARKADAŞ EKLE kısmına tıklayınız

Sohbet
Kampüsgenci
 
Beyin 12
Üniversite: Yeditepe Üniversitesi / Sistem Mühendisliği Topluluğu
Yer: GSF Konferans Salonu
Zaman: Başlangıç: 18.03.2012 17:01 Bitiş: 05.04.2012 05:21

 Beyin, Türkiyede sayılı bir bölüm olmanın verdiği ayrıcalıkla çalışmalarına devam eden, organizasyonu sistem yaklaşımıyla ele alıp, ilgili tüm kişiler için maksimum verimi hedefleyen Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği Topluluğu öğrencilerinin düzenlediği bir organizasyondur.

Dünyada 65 ülkede Mart ayının 3. haftası Dünya Beynin Farkındalık Haftası olarak kutlanmaktadır. Organizasyona ismini veren bu haftanın amacı insanları 1 hafta boyunca düşünmeye ve beyinlerini kullanmaya yöneltmektir.

Bu bağlamda her yıl düzenlenerek Türkiyede bu haftanın kutlanmasına öncü olmayı hedefleyen ve organizasyonun üniversitemiz ve kulübümüzle anılarak inovasyon konusunda yapılan önemli organizasyonlar arasında yerini alması ana hedefimizdir.

Üniversitelerin tüm bölümlerinden katılımcı bekleyen Beyin organizasyonu, katılımcıları fikir üretiminden sonraki aşamaları organize etmek için kullanılan modeli belirleyen inovasyon stratejilerini gerçek hayattaki örnekler ile gözlemlemelerini sağlamak, katılımcıları fikir üretim çerçevesinde yoğunlaştırmak ve sıradanlıktan uzaklaştırmak gibi faydalar sağlıyor.

İşte Hatat Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği Topluluğunun bu yıl beşincisini düzenleyeceği kişisel gelişimine önem veren üniversite öğrencilerini ortak bir platformda bir araya getirerek paneller,eğitimler,beyin fırtınası çalışmaları ile katılımcıları yaratıcı olmaya,yöneltmeyi fikir üretim çerçevesinde yoğunlaştırarak sıradanlıktan uzaklaştırmayı, bir öğrencinin üniversiteden sonra ki hayatını nasıl şekillendireceği, iş hayatında kabul görme, network kurmayı başarabilmek, başarı ve kariyer gelişmeleri hakkında katılımcıları bilgilendirmeyi,fikirlerin kağıt üzerinden proje haline geçişi konusunda pratik bilgiler kazandırmayı,sosyal ve kültürel etkinlikler ile öğrenciler arasındaki bağı ve iletişimi güçlendirmeyi amaç edinmiş bir organizasyondur. YUSES olarak bu sene beşincisini düzenlediğimiz Beyin 12 Organizasyonumuzda konumuz "İşte Hayat"

İş dünyası hakkında bilmek istiyeceğiniz herşey bütün bunları deneyimlemiş olan insanlardan birinci ağızdan dinlemek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Bir öğrencinin mezun olduktan sonra kafasına takılacak sorulara önceden net cevaplar alabileceği Beyin 12 İşte Hayata sizleride bekliyoruz.

Kayıt Tarihleri :
05-09 Mart 2012
Kayıt için websitemiz:
http://beyin.yeditepe.edu.tr

Etkinliklere  Geri Dön