Takipçilerin
Arkadaş Listenizde Kayıtlı Arkadaş Bulunmamaktadır
Arkadaş Listenize birini eklemek için, kişinin profilinde ARKADAŞ EKLE kısmına tıklayınız

Sohbet
Kampüsgenci
 
Daha İyi Bir Eğitim, "Bir Silgi Bir Kalem" İle Başlar
Üniversite: Bir Silgi Bir Kalem
Yer: Online
Zaman: Başlangıç: 09.01.2012 00:00 Bitiş: 27.01.2012 00:00

 Milli Eğitim Bakanlığının resmi protokol imzalayarak desteklediği, Türkiyedeki okulların eğitim standartlarını yükseltme amacıyla kurulan ve Türkiyenin ilk aracısız sosyal sorumluluk dijital platformu “Bir Silgi Bir Kalem” projesi, bağışçılar ve ihtiyaç sahibi okulları bir araya getiriyor…

Dijital bir platform (www.birsilgibirkalem.org) olarak hayata geçirilen proje, “Aydınlık yarınlar için Bir Silgi Bir Kalem” mottosu ile doğrudan Türkiyedeki tüm okullarla bağışçılar arasında dijital bir köprü oluşturuyor. İnternet erişiminin sağladığı kolay iletişim ağı ile iyi imkanlara sahip ve bilgisayardan kırtasiye malzemelerine, kitaptan elektronik eşyalara kadar her türlü yardımı yapmaya hazır kişi ve kurumlar bu proje ile harekete geçip okul yetkililerin hazırladığı ihtiyaç listesini karşılayarak sayısız çocuğun yüzünü güldürüyor. Bağış yapmak isteyen yardımseverleri vakıf ve dernek gibi kurumları aramaktan kurtaran Türkiyenin ilk aracısız sosyal sorumluluk projesi Bir Silgi Bir Kalem; online altyapısını stratejik işbirlikleri ile destekleyerek ürünlerin gönderimini kolay, zahmetsiz ve hızlı bir şekilde sağlıyor.

Bir Silgi Bir Kalem projesi, gönderilen bağışların yerine ulaştığını ve kullanıldığını gösteren fotoğraflar ile öğrenciler tarafından yazılmış teşekkür mektuplarını da yayınlanarak bağışçılara görevini yapma mutluluğu yaşatıyor. Şeffaf süreç yönetimi ile Bir Silgi Bir Kalem projesinin her aşaması denetlenebildiği gibi yapılan yardımın sorunsuz ve doğru, sağlıklı bir şekilde yerine ulaşması da sağlanıyor. Türkiyede sadece orta öğretimde 3,5 milyon öğrencinin okuduğu bir eğitim sisteminde görülen eşitsizlikleri bir nebze olsun azaltma amacıyla hayata geçirilen Bir Silgi Bir Kalem projesinin Facebook ve Twitter sayfaları üzerinden öğretmenler isterlerse ayrıca okulları için ihtiyaçlarını daha geniş kitlelere duyurma olanağı da bulabiliyor.

Etkinliklere  Geri Dön