Takipçilerin
Arkadaş Listenizde Kayıtlı Arkadaş Bulunmamaktadır
Arkadaş Listenize birini eklemek için, kişinin profilinde ARKADAŞ EKLE kısmına tıklayınız

Sohbet
Kampüsgenci
 
SU Oyuncularından Medea
Üniversite: Sabancı Üniversitesi
Yer: Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi (SGM)
Zaman: Başlangıç :12/12/2011 Pzt 20:00Bitiş :12/12/2011 Pzt 23:30

 Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri SUOyuncuları Türkiye de ilk kez geniş katılımlı olarak izlenebilecek İngilizce tiyatro oyunu sahneye koyuyor.

Medea, ilk kez Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından İngilizce olarak sahnede

Sabancı Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri SUOyuncuları Türkiye de ilk kez geniş katılımlı olarak izlenebilecek İngilizce tiyatro oyunu sahneye koyuyor. Bir Antik Yunan tragedyası olan Medea adlı oyunu 12 Aralık Pazartesi günü hem yönetip hem oynayacaklar. Öğrenciler projelerinin amacını; İstanbul a farklı ülkelerden gelen değişim öğrencilerine ulaşmak ve onlara Türkiye den akıllarda iz bırakacak bir anı bırakmak , olarak açıklıyor. Ayrıca SUOyuncuları bu projeleri ile üniversitelerin amatör tiyatro gruplarının çok kültürlü ve uluslararası bu tür etkinliklere yönelmelerini sağlayacak bir örnek oluşturmak amacındalar.

Daha önce birçok başarılı oyuna imza atan SUOyuncuları bu kez Türkiye de bir ilki hayata geçirmeye hazırlanıyor. Antik Yunan Döneminde geçmekte olan olayları konu alan bir tregedya olan Medea yı bu kez SUOyuncuları Antik Yunanı sorgulayıcı ve modern bir şekilde alışılmışın dışında ele alacak.

SUOyuncularının farklı yorumu ile Medea İngilizce olarak 12 Aralık 2011 Pazartesi günü saat 20.00 da Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezin de (SGM) sahnelenecek. Oyuna İstanbul da okuyan yabancı uyruklu öğrenciler, yutdışındaki üniversitelerden gelen değişim öğrencileri ve İngilizce eğitim veren lise öğrencileri özel davet edilecekler.SGM de İngilize Medea SGMde ücretsiz olarak gösterimde olacak. yı görmek isteyenler ücretsiz olarak izleyebilecek.

SUOyuncuları 12 Aralık ta SGM de sahnelerinin ardından Medea ile yurtdışına da açılacak. Medea Avrupa Turnesi kapsamında ilk olarak Avusturya da sahne alacaklar.

Etkinliklere  Geri Dön